vārmes pagasts

Vārda dienu šodien svin: Marianna, Ginters, Guntra

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.JPG
  • 005.jpg
  • 008.JPG
  • 009.JPG
  • 077.jpg

pavasars

T:+371 63374130  e pasts  varme@kuldiga.lv

FacebookTwitterShare on Google+

Visos laikos vārmenieki ir pratuši gan strādāt, gan atpūsties. Tāpat zināms, ka viņi ir arī lieli „kumēdiņu” rīkotāji. Šeit  lielā cieņā ir gan dziedāšana, gan dejošana, gan teātra spēlēšana. Kolhoza "Vārme" paspārnē savulaik muzicēja rokgrupa "VĀRME". Šeit viņu uznāciens:

Patreiz Vārmē darbojas trīs pašdarbības kolektīvi - jauktais vokālais ansamblis „Atbalss”, amatierteātris „Es un Tu”  un vidējās paaudzes deju kolektīvs „DimDari”. Vārmes sabiedriskajā dzīvē sava vieta ir jauniešu iniciatīvu centra „Čiekurs” jauniešiem un Vārmes senioriem.

Diemžēl Vārmē nav kultūras nama, tāpēc ziemas mēnešos pasākumi notiek Vārmes pamatskolas zālē, kafejnīcā „Kārlis” un sporta hallē. Vasarās visus sabiedriskās dzīves cienītājus pulcē brīvdabas estrāde „Liepu birzs”.

Vārmenieki vienmēr bijuši aktīvi sportisti, tādēļ īpašs prieks par 2009.gadā uzcelto sporta halli. 
     Kultūras dzīvi kopš 2016.gada decembra vada Kristīne Medne - tel. 27884937. Savukārt sporta aktivitātēs visus iesaistīt cenšas sporta darba organizatore Ilze Druvaskalna -tel.26568767.

 


Jauktais vokālais ansamblis "Atbalss"

Vadītāja Inese Krūmiņa, koncertmeistars Gunārs Vecpūlis
Ansambļa dibināšanas datums: 1998.gada 28. marts

majaslapa123

"Atbalss"  2017. gada vokālo ansambļu skatē Kuldīgā.

     2013.gadā mainījās ansambļa vadītājs un arī dalībnieku sastāvs. Ansambli vada Inese Krūmiņa, koncertmeistars Gunārs Vecpūlis.
Ansamblis ar savu uzstāšanos piedalījies vairākos Vārmes pagasta un Kuldīgas novada pasākumos – Vārmes bibliotēkas jubilejā, Līgo svētkos, Vārmes pamatskolas koncertos,
Kuldīgas novada Tautas mākslas svētkos. Turpinot iesākto tradīciju, ansambļa vadītāja Inese Krūmiņa veido koncerta programmu labdarības koncertam „Torņu sasaukšanās” Vārmes Sv.Miķeļa baznīcā, kurā dalību ņem arī ansamblis „Atbalss”. Ansamblis viesojies un koncertējis pasākumos Pelčos, Turlavā, Skrundā, Ādažos.
2015.gadā Kuldīgas novada vokālo ansambļu skatē ansamblis ieguva 2.kategoriju (39,33 punkti).
    Labus panākumus ansamblis guva 2016.gada vokālo ansambļu skatēs. I. kārtā ansamblis iegūst augtākās pakāpes diplomu ar 47,46 punktiem un tiek izvirzīts tālāk - otrajai konkursa kārtai, kurā iegūst 43.50 punktus un I.pakāpi. Ansamblis iegūst iespēju piedalīties Latvijas vokālo ansambļu  finālā.
    2017.gada Kuldīgas novada ansambļu skatē "Atbalss" ieguva 1.pakāpi (40,89 punkti).

atba

„Atbalss” 2013.gadā bija XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV Deju svētkos.

    Iepriekš ansambli vadīja Stella Pavloviča un viņas vadībā ansamblis guva labus panākumus skatēs, konkursos un koncertos.


Dramatiskais kolektīvs "Es un Tu"

Vadītāja Lida Čevere
Dibināšanas datums: 2007.gads 13.oktobris.

IMG 20170527 201521 001

Kolektīva kopbilde pēc izrādes "Tie paši oši" 2017.gada maijā. 

     Šajā kolektīvā  apvienojušies dažādu vecumu cilvēki, kuriem patīk "dulloties". Pagasta sabiedriskajā dzīvē viņus nevar nepamanīt. Katru gadu tiek iestudēta jauna luga: E.Vulfs "Lielinieks Švukte", M.Horna "Ļaujies un viss!", E.Zālīte "Rudens rozes", J.Jurkāns "Ak nauda naudiņa..." 
Ar savām izrādēm kolektīvs ir viesojies daudzos Kuldīgas novada pagastos. Amatierteātris ir piedalījies Latvijas amatierteātru salidojumā Vītiņos 2009.gadā un Latvijas amatierteātru 12. festivālā - Balvos 2010.gadā, amatierteātru festivālā Burtniekos -2011 gadā.
2012. gada sezonā skatītājiem tiek rādīts iestudējums A.Grīniece  "Liepas pie baznīcas"un 2013. gada sezonā teātris iestudējis V. Pumpures "Kaimiņu bušanu" 2012.gada novembrī amatierteātris nosvinēja savu pastāvēšanas 5 gadu jubileju. Kolektīva lolojums ir amatierteātru spiets Vārmē, kas 2016.gadā notiks jau astoto reizi. 2015. gada 21. martā skatītāju vērtēšanai tika nodota luga I.Bauere "Raganas lāsts", kas Kuldīgas novada skatē 2015.gadā ieguva otro pakāpi. Skatē nomināciju „Zelta mats” kā labākā otrā plāna lomas atveidotāja ieguva Agnese Mežiņa par Juzes lomu un „Zelta mats” par labāko scenogrāfiju ieguva Indra Āboliņa.
     Kolektīvs 2016.gada novada amatierteātru skatē rādīja A.Birbeles lugu "Kapusvētki PR". Nominācija "Zelta Mats" kā labākai pirmā plāna lomas atveidotājai Edītei Krasnopai un režisorei Lidai Čeverei par labāko scenogrāfiju.


Vidējās paaudzes deju kolektīvs "DimDari"

Vadītāja - Zita Serdante, koncertmeistare Laila Ābola
Dibināšanas datums: 2010. gada 1.oktobris

majaslapa321    VPDK "DimDari" pirms koncerta Stokholmā 2017.gadā.

    Šis ir mūsu jaunākais un kuplākais kolektīvs, kas 2015. gadā nosvinēja savu piecu gadu jubileju. Kolektīvs savu dejotprasmi rādījis ne tikai Vārmē un Kuldīgā, bet arī citur Latvijā – Ventspilī, Carnikavā, Bauskā, Liepājā, Jelgavā, Alsungā. 2012 gada jūlijā ansamblis viesojās Turcijā un piedalījās trijos starptautiskos Kultūras un Mākslas festivālos. 2013.gada Kuldīgas apriņķa deju skatē kolektīvs ieguva I pakāpi (40,5 punkti) un ceļazīmi uz XXV Vispārējiem latviešu dziesmu un XV deju svētkiem. "Trejpolku" no skates Skrundā varat noskatīties šeit. 
    2015. gada 7. jūnijā DimDari piedalījās Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajā VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētkos "Dievs man deva maizes zemi", Zemgales olimpiskā centra stadionā, Jelgavā.
    2016. gada Kuldīgas novada apriņķa deju kolektīvu skatē Skrundā, kolektīvs ieguva 2. pakāpi ar 39,5 punktiem.
   2017.gada martā "DimDari" viesojās Zviedrijā pie Stokholmas deju kolektīva "Zibenītis" tā jubilejas koncertā, kur dejoja kopā ar latviešu tautas deju kolektīviem no Īrijas, Spānijas un Šveices. Labus rezultātus kolektīvs parādīja 2017.gada skatē, iegūstot 45,5 punktus un augstāko pakāpi.                                                                  

dimdim

 "DimDari" Dziesmu un Deju svētkos 2013. gadā.


Florbola komanda „Vārme”

Komandas treneris Artis Urbanovičs.

Vārmes florbolkomanda 2016

   Komanda nodibināta 2013.gadā. Pateicoties Vārmes uzņēmējiem un Vārmes pagasta pārvaldei, komanda jau trešo sezonu spēlē Latvijas Florbola čempionāta 2.līgā. Komandā spēlē 13 dalībnieki. Bez dalības šajā čempionātā, mūsu florbolisti piedalās arī citās sacensībās un turnīros visā Latvijā - turnīrā GHETTO GAMES, Liepājas atklātajā čempionātā, turnīros "Vasaras līga", "Jūrmalas Floorball Open" u.c. Katru gadu maija sākumā vārmenieki savā sporta hallē uzņem viesus, lai cīnītos par Vārmes florbola kausu. Vārmē aug arī jaunā florbolistu maiņa.

___________________________________________________________________________________________________

Līnijdejotāju grupa "Romance"

   Vārmes līnijdejotāju grupa izveidot6. 2016. VI Vārmea 2006.gadā un tās pirmais vadītājs bija Aleksandrs Lange. Viņa vadībā grupa piedalījās un ieguva labus rezultātus dažādās sacensībās - Baltijas kantri - vesterna deju čempionātā, Latvijas kantri - vesterna deju čempionātā u.c.
   Kopš 2013.gada kolektīvu vada Ineta Ezermale.
    Kolektīvs nosaukumu "Romance" ieguva 2014.gadā, kad viesojās Valdgales dzirnavās. Dzirnavu saimnieks Džuzepe Rikardi ir grupas vārda došanas iniciators.
    "Romance" ir ļoti draudzīgs kolektīvs, ar īpašu attieksmi pret jaunajiem dejotājiem, kuri tiek laipni uzņemti un apmācīti dejas solī. Dejotājas ir saliedētas dažādu pasākumu organizēšanā un apmeklēšanā. Grupā ir izveidojušās tradīcijas - Ziemassvētku nodarbība, sezonas sākuma un noslēguma nodarbība. Laba draudzība izveidojusies ar grupu "Sānsolis" (Kuldīga), Satiķu un Šķēdes līnijdejotājiem. Kolektīvs regulāri apmeklē "linedance" pasākumus Liepājā, Saldū, Kuldīgā, Ventspilī, Talsos, Tukumā, Ogrē, Rīgā, Mārupē. "Romance" 2016.gada novembrī Vārmes sporta hallē ar koncertu "Ceļojums telpā un laikā" atzīmēja savu 10 gadu pastāvēšanas jubileju.


 

Jaunākās publikācijas

Pasākumu kalendārs

pasakumu plans

Sabiedriskais transports

transports